Viskas ko reikia norint pradėti kaituoti yra čia.

Kaitavimo mokykla, pamokos ir įrangos nuoma.

Viskas ką reikia žinoti apie kaitus.

Kaitavimas - tai sportas apjungiantis vandenį, vėją ir jėgos aitvarus. Žmogus valdydamas jėgos aitvarą, kuris yra traukiamas vėjo, juda per vandenį, žemę, sniegą ar ledą. Kaitavimas apjungia tokius sportus kaip parasparniai, banglentės, burlentės, riedlentės, snieglentės ir vandenlentės. Pirmosios kaitavimo užuomazgos prasidėjos 1970 - 1980 metais. Radosi pirmieji jėgos aitvarų prototipai ir apie 1990 m. kaitavimas sulaukė platesnės auditorijos pradėjus steigtis pirmieisiems gamintojams, o apie 2000 metus tapo velniškai populiariu ir jo populiarumas vis auga iki šios dienos. Kaitavimas turi daug disciplinų: freeride'as (laisvas plaukimas), freestyle'as (triukai),  wave (plaukimas bangose), race (lenktynės), foil (plaukimas iškilus virš vandens) ir kitos. Dauguma jėgos aitvarų yra pripučiami aitvarai arba foil tipo (nepripučiami) aitvarai, pritvirtinti maždaug 25 m. ilgio virvėmis (stropomis) prie valdymo baro (jėgos aitvaro valdymo įrankis) ir trapecijos (kaitavimo diržas ant juosmens). Kaituotojai dažniausiai plaukia ant dviejų krypčių (twintip) lentos, panašios į vandenlentę, kryptine banglente arba foil'u (povandeniniu sparnu). Jie dažniausiai dėvi hidrokostiumą apsauganti kūna nuo šalto vandens ir vėjo. Pirmosiomis šio sporto evoliucionavimo dienomis buvo daug sužeidimų ir mirčių, dėl ne tobulos įrangos, tačiau kuo toliau kaitavimas progresavo, tuo saugesnis jis tapo su kiekviena diena dėl kaito konstrukcijos, saugumo sistemų ir profesionalių mokymų. Todėl drąsiai galima pasakyti, kad šiandien kaitavimas yra saugus sportas jei laikaisi taisyklių ir žinai kaip elgtis. Todėl pažinti kaitavimą ir išmokti saugiai kaituoti galima tik su licenzijuoto instruktoriaus pagalba ir priežiūra, kuris padės tau greitai, saugiai ir smagiai žengti į kaitavimo pasaulį. 

Jėgos aitvarų mokykla, kaitavimo mokykla, jėgos aitvarų, foil mokyka ir pamokos
Jėgos aitvarų mokykla, kaitavimo mokykla, jėgos aitvarų, foil mokyka ir pamokos

Pradžia. Nuo ko pradėti?

Kaip išmokti kaituoti?

Dažniausiai užduodamas klausimas prieš mokantis plaukioti jėgos aitvaru – ar galiu išmokti šios sporto šakos pats ir ar kaitavimo pamokos su licenzijuotu instruktoriumi tikrai reikalingos? Atakymas vienareikšmiškas - mokykitės tik su kvalifikuotu instruktoriumi!

Kaitavimas yra pavojingas sportas tiek tau, tiek ir aplinkiniams jei nežinai kaip elgtis.

Visų pirma, kaituoti mokomasi su specialia mokymui skirta įranga, su kuria kaituotojai neplaukioja. Tai reiškia, kad išmoktum pats saugiai kaituoti, tu turėsi nuspirkti mokinimosi įrangą kurios vėliau nepanaudosi. Mokytis su įprasta įranga įmanoma, bet pavojinga ir progresas bus tikrai sunkus ir lėtas.

Vienas dalykas mokytis su draugu, kitas dalykas – pamoką su kvalifikuotu IKO (International Kiteboarding Organization) jėgos aitvarų instruktoriumi. Tai reiškia, kad instruktorius dalyvavo profesionaliuose mokymus, išlaikė egzaminą ir gavo kvalifikaciją, kuri patvirtina instruktoriaus, kaip kaituotojo ir mokytojo, įgūdžius, ir dar svarbiau, instruktoriaus gebėjimą mokyti kaituoti saugiai ir efektyviai. Kodėl tai svarbu? Nes kvalifikuotas instruktorius tave mokys pagal tikslią ir pripažintą metodiką, kuri atitinka kvalifikaciją patvirtinančios organizacijos nustatytus saugos ir kokybės standartus.

Jėgos aitvarų mokykla, kaitavimo mokykla ir pamokos, jėgos aitvarų, foil, Klaipėda, Klaipėdoje
Jėgos aitvarų mokykla, kaitavimo mokykla ir pamokos, jėgos aitvarų, foil, Klaipėda, Klaipėdoje

Kaip vyksta kaitavimo pamokos?

Kiek laiko prireiks tau išmokti mėgautis kaitavimu?

Tai labai individualu. Viskas priklauso nuo tavo įgudžių ir sugebėjimo progresuoti. Dažniausiai žmonėms užtenka nuo 6 iki 9 val. mokymų. Pamokos yra skirstomos į kelias dienas. Per dieną mokomasi po 2-3 val.

Pirmiausia supažindinsime tave su kaitavimu, išmokysime įvairių saugumo taisyklių ir įgūdžių sausumoje prieš einat į vandenį (kaip įvertinti vėją, kokiomis sąlygomis galima plaukti ir kokiomis ne, susipažinsime su vėjo langu, įvertinti fizinę vietą, kaip ir kur pasiruošti įrangą ir pan.). Pradžioje perpasi kaip valdosi aitvaras ore naudodamas mokomajį aitvarą.

Vėliau susipažins su jėgos aitvaru, išmoksi jį pasiruošti, susipažinsi su aitvaro saugumo sistemomis ir išmoksi jomis naudotis. Sužinosi kaip reikia saugiai pasikelti ir nuleisti aitvarą sausumoje su asistentu. Išmoksi kaip reikia gelbėtis atsitikus nelaimei, vandenyje. Išbandysi tai praktikoje.

Tada keliausi į vandenį ir po truputi mokysies valdyti aitvarą. Pradėsi nuo paprastų pratimų ir tęsi tol, kol būsi pasiruošęs atsistoti ant lentos ir plaukti. Mokymu metu suprasi kokia įranga tau reikalinga toliau plaukti pačiam. Rekomenduosime tau kur ir kokią įrangą tau įsigyti.

Laikoma, kad gali tęsti mokymus saugiai individualiai, be instruktoriaus tik tada, kai tu sugebi pats pasikelti ir nusileisti aitvarą su asistento pagalba ir grįžti į tą pačią vietą iš kurios išplaukei.

Kada verta galvoti apie savo įrangos pirkimą?

Kokia įranga reikalinga išmokti kaituoti ?

Mokantis kaituoti su licenzijuotu intruktoriumi tu gausi visą mokymui reikalingą įrangą parinktą pagal tuo metu esančias oro sąlygas, tavo svorį ir kitus parametrus.

Mokantis kaituoti naudojama tik mokinimui skirta įranga: didesnės lentos, kad tau būtų kuo lengviau atsistoti ant lentos ir nuplaukti pirmuosius metrus. Naudojamos trumpos aitvarų stropos, kad aitvaras dėl pradžioje daromų klaidų nesugeneruotu per daug jėgos ir nesužeistų, bei kt. Mokinimuis skirtas inventorius netinkamas naudoti jau plaukiančiam kaituotojui.

Po pamokų, kai jau sugebėsi vienas nuplaukti pirmuosius metrus, galima galvoti apie savo pirmąją įrangą: visų pirma reikės hidrokostiumo, liemenės ir šalmo. Kad galėtum plaukti praktiškai visomis sąlygomis tau reikės turėti vieną didelį aitvarą ir vieną mažesnį. Pirmąją lentą rekomenduojama įsigyti šiek tiek didesnių matmenų nei įprastai.

Ko konkrečiai tau reikia, išsiaiškinsime pamokų metu.

Jėgos aitvarų mokykla, kaitavimo mokykla, jėgos aitvarų, foil, wing foil, Svencelėje, Klaipėdoje
Jėgos aitvarų mokykla, kaitavimo mokykla, jėgos aitvarų, foil, wing foil, Svencelėje, Klaipėdoje

Nori plaukti pats?

Kaitavimo įrangos nuoma. Foil įrangos nuoma.

Po pamokų gali tęsti mokymus individualiai ir be savo įrangos. Visą reikiama inventorių gali išsinuomoti funbox nuomos punkte.

Nežinai ar tau patiks plaukti virš vandens naudojant foil'ą (povandeninį sparną). Prieš pirkdamas - pabandyk, išsinuomok.

Mes turime visą reikalingą įrangą norint savarankiškai mokintis plaukti:

  • Kaitai ir barai

  • Kaitavimo lentos

  • Foilo lentos ir foilai

  • Hidrokostiumai

  • Liemenės

  • Šalmai

  • ir t.t.

Jėgos aitvarų mokykla, kaitavimo mokykla, jėgos aitvarų, foil, wing foil, Neringa, Juodkrantė, Nida
Jėgos aitvarų mokykla, kaitavimo mokykla, jėgos aitvarų, foil, wing foil, Neringa, Juodkrantė, Nida

Ar žinai?

Svarbiausia saugumas!!!

Kaitavimas yra saugis sportas, bet jis virsta ekstremaliu sportu ir gali tapti labai pavojingu ne tik tau bet ir aplinkiniams, jei viskas bus daroma nesilaikant saugumo taisyklių. Štai keletas patarimų:

  • Visada dėvėk šalmą, gelbėjimosi liemenę, hidrokostiumą.

  • Niekada neplauk vienas. Apie savo planus eiti plaukti įspėk savo artimuosius. Pasidalink kur plauksi ir kiek žadi užtrukti.

  • Visada su savimi pasiimk telefoną (kad telefonas nesušlaptu plaukimo metu, naudok neperšlampantį dėklą).

  • Plauk tik žinomose vietose. Neiškok naujų, neaiškių vietų plaukimui pats.

  • Išmok ir reguliariai pasikartok "self rescue" procedūrą: kad kai/jei reikės pačiam gelbėtis, nepanikuotum ir žinotum kaip elgtis.

  • Laikykis atokiau nuo akmenų, molų, prieplaukų, kitų objektų ir žmonių vandenyje: visada plaukiok ten kur gali lengvai išlipti į krantą. Laikykis atokiau no vietų, kur buriavimas yra uždraustas.

  • Venk plaukti ekstremaliose situacijose: neplauk pučiant labai stipriam vėjui.

  • Laikykis prasilenkimo su kitais taisyklių.

  • Gerbk visus aplinkinius.

Jėgos aitvarų mokykla, kaitavimo mokykla, jėgos aitvarų, ką veikti Klaipėda, Svencelė, prie jūros
Jėgos aitvarų mokykla, kaitavimo mokykla, jėgos aitvarų, ką veikti Klaipėda, Svencelė, prie jūros

Registracija į pamokas ir konsultacijos.

+370 601 68848

*Jei nepakėlėme ragelio, vadinasi mes plaukiame. Būtinai tau perskambinsime kaip įmanoma greičiau.

Arba užpildyk užklausos formą ir mes patys su tavimi susisieksime kaip įmanoma greičiau.

Ką veikti prie jūros, Klaipėdoje, Svencelėje, Drevernoje, kuršių marios, smiltynė, Neringa, Nida
Ką veikti prie jūros, Klaipėdoje, Svencelėje, Drevernoje, kuršių marios, smiltynė, Neringa, Nida

Vėjo prognozės visoje Lietuvoje. Pradėk planuoti savo laisvalaikį.